HAKKIMIZDA

Spining Dersleri Amerika’da olduğu gibi özel cycling sütudyolarının Türkiye’de de açılmasına sebep olmuştur. İstinyede açılan Group Cycle Turkey konusunda uzman 10 eğitmenin bulunduğu stüdyonun baş eğitmeni ve kurucusu ise Spinning ’i Dünyaya tanıtan Jhony G’nin asistanı, Uluslararası alanda tanınan ve 2011’de cycling alanında ilk 5 master trainer arasında gösterilen Levin Tahmaz.

 

Sağlıklı yaşam bilincinden yola çıkan ve 15 bisikletten oluşan bir studio olarak kurulan Group Cycle Turkey, group cycle gibi oldukça özel bir alanda hizmet sunmasının yanı sıra, hedef odaklı bir kitleye hitap ediyor. Ulaşılabilir fiyatları ve uygulama üzerinden özel rezervasyon sistemiyle spora ulaşımı hızlandıran Group Cycle Turkey, en iyi group cycle hocaları ve programlarıyla da beden ve zihin dengesini sağlayacak en etkin spor dengesini sunuyor. Ayrıca yıllık üyelik sisteminin olmayışı ve ders ücretlerinin her bütçeye uygun oluşu da sizi büyük salonlara büyük paralar vermekten kurtarıyor.

SPINING NEDİR?

İki defa Race Across America’ya katılan Johnny G. Spinner, Amerika’nın doğu kıyısından batı kıyısına yapılan bisiklet yarışını kazanamayınca, bir yıl sonraki yarışa daha iyi hazırlanmak için özel bir bisiklet tasarladı. Diğer bisikletlerinden farkı, çok daha ergonomik olmasıydı. Gidonun tutuş konumu değiştirilerek, ayakta ya da oturarak pedal çevrilebiliyordu. Selesi boya göre ayarlanabiliyordu. Garajına monte ettiği bisikletiyle karanlıkta günlerce pedal çeviren Spinner, şampiyonada ABD’yi bisikletle bir uçtan bir uca en çabuk geçen sporcu oldu. Bu başarıyı elde etmesini sağlayan özel bisikleti, Amerika’da yeni bir spor akımının doğmasına yol açtı.1989’da o ve John Baudhuin, Santa Monika, Kaliforniya’da ilk “spinning” merkezini açtılar ve daha sonra başka spinning eğitmenleri yetiştirmek için bir program tasarladılar.

 

Özel olarak tasarlanmış sabit bir bisiklet yardımıyla yapılan ve aerobik bir egzersiz olan spinning, hızlı temposu sayesinde vücuttaki yağ oranını en iyi ve eğlenceli şekilde yakıyor, özellikle kalça ve bacak kaslarını yoğun çalıştırarak, kalbin güçlenmesine ve dayanıklı olmasına katkı sağlıyor. Tabiki bu da diğer tüm spor dallarında olduğu gibi doğru eğitmen ve doğru program olmaksızın bilinçsizce yapıldığında uzun vadede kalıcı hasarlara sebebiyet verebiliyor.

GROUP CYCLING YAPANLARA TAVSİYELER

Levin hocadan group cycling yapanlara ip uçları..

Su İçin

Ders saatinizden en az 1 saat önce, en az 2 bardak su içerek vücudunuzun ihtiyacı olan suyu almalısınız çünkü Group Cycling sizi terletir. Derse, yanınızda bir şişe su ile katılmalısınız ve dersten sonra da bol bol su içmelisiniz.

Doğru Beslenin

Group Cycling yapmanız için vücudunuzun bol miktarda yakıta ihtiyacı var. Protein, karbonhidrat, meyve ve sebzeyle dengeli bir şekilde beslenmelisiniz. Fakat ders saatinizin 45 dakika öncesindeki süreçte asla yemek yemeyin.

Kendinizi Tanıyın

Kendinizi kısa zaman içinde yapabileceğinizden fazlasını yapmaya çalışarak zorlamamalısınız. Belli bir tempoda rahat değilseniz yavaşlamalısınız. Gücünüzü doğru zamanda, doğru yerde kullanın. Aklınıza bir şey takılırsa mutlaka eğitmeninize sorun.

Esneyin

Dersten önce ve sonra vücudunuzu esnetmek sakatlanma riskinizi azaltır ve bir sonraki ders için sizi hazırlar. Doğru şekilde ilerlediğiniz sürece dayanıklılığınızın artmaması için hiçbir sebep yok.

Neden Group Cycle Turkey?

Doğru teknikle ve doğru zamanda antrenman yapmaları için insanları yönlendiriyoruz.

Vücut tiplerine ve yapılarına göre Fitness yada Crossfit programı öneriyoruz.

Herşeyin özünün ağırlık antrenmanı olduğunu biliyor katılımcılarımıza bu yönde yol gösteriyoruz.

Doğru zamanda doğru antrenman programı ile sakatlıkları gidermenize yardımcı oluyoruz.

Kampanyalarımız hakkında bilgi almak için